Pohli Krem Ürün Görseli

OOLONG Çayı nedir? Oolong Nasıl Kullanılır, içerik ve sipariş

OOLONG ÇAYI NEDİR?

Tatlı sohbetlerin sırrı olarak da nitelendirilen, insanları tek bir paydada bütünleştirme özelliği olan ve dünyada bilinen 2.000 tane farklı harman ve aromaya sahip çeşidi olan çay, sudan sonra evlerin vazgeçilmez bir içeceği ve yanında ülkesine veya tüketildiği kıtaya bağlı olarak sembolik pek çok anlamı olan bir içecek haline gelmiştir. Çin arşivlerine bakıldığı zaman M.Ö yaklaşık 2700’lü yıllarda İmparator Shen Nong’un tesadüfen sıcak su içine düşen yaprakların insanda zindelik ve uyanık kalmasını sağlayan bir etkisi olduğunu gördüğü bir ağacın yararlı olduğunu keşfetmesi ve diğer insanlara yayması ile çayın keşfi burada başlar. Aynı topraklardan çıkan ve Japonya ve Tayvan’da da sıkça içilen bir çay olan oolong çayı, günümüzde diğer toplumlarda da oldukça popülerdir. Oolong çayının tadı ve meyvemsi aromasının ağızda güzel bir tat bırakmasının yanı sıra, kendi dışındaki diğer çay çeşitlerine nazaran yapımı daha zordur. Ama uzun ömürlü bir çay olduğunu, tazeliğini 1 sene boyunca korumasından anlayabiliriz. Oolong çayının bitkisi aynı zamanda süs bitkisi olarak kullanım alanı da vardır. Faydaları da tarihçesi kadar uzun bir listeye dayanan oolong çayı, güzel bir cilt sağlığının anahtarı olarak karşımıza çıkar. İçeriğinde bulunan kafeinin de etkisi ile hem zinde tutar hem de rahatlatıcı bir etkisi vardır. Oolong çayı, çok yönlü etkisi sayesinde ister kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için, ister cilt sağlığını düzenlemek isteyen kişiler için, istenirse de sadece değişik tatlar arayan kullanıcılar için ideal bir çaydır. Oolong çayı, 19. yy’den itibaren dünyaya yayılarak, günümüz modern dünyasında da popülerliğini hiç bozmadan korumayı başarmıştır. Doğal oluşumunda birleştirdiği tıbbi etkilerinden dolayı bir araştırma konusu olmayı hak kazanmış olan Oolong çayı günde bir kez içildiğinde vücut üzerindeki etkileri gözle görülür niteliktedir. Küçük çay kaselerinde içilmesi kullanıcıların çoğu tarafından önerilmektedir. Oolong çayı kullanılacak olan demlik ve bardakların asgari seviyede, mümkünse hiç kimyasal temizleyici maddeler ile temas etmemesi, oolong çayından alınan keyfin uzun olmasını ve oolong çayının tadının korunmasını sağlar.

 

OOLONG ÇAYI NASIL KULLANILIR?

Çay acele etmeden ve sabırla beklenmesi gereken pek az içecekten biri olagelmiştir.    Oolong çayı tek başına içilmek istendiğinde demliğe 1 büyük su bardağı ölçüsü baz alınarak 1,5 çay kaşığı oolong çayı ilave edilir. Daha sonra demliğe ilave edilen oolong çayı üstüne kaynamasını tamamlamış su yavaşça eklenerek demlemeye bırakılır. Kaynamış su eklendikten sonra oluşan kabarcıklar bir çay kaşığı vasıtası ile demlikten uzaklaştırılır. Bu tarif, eğer 4 kişilik bir porsiyonu olan bir servisi içeriyor ise, demliğin taban alanını örtecek şekilde demlik içine oolong yaprakları serpilir. Daha sonra ilave edilen sıcak su ile demlenmeye alınır. Herkesin damak zevki ve tat anlayışı farklı olduğundan yoğunluğu, tadı ve aromasının kıvamının deneme yanılma yolu ile uygun hale getirileceği aşikardır. Oolong çayını demledikten sonra dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de demliğin dibinde kalan kısmın biraz daha acı ve yoğun olabileceği kısmıdır. Servis edilecek olan tüm bardaklara eşit miktarda dağıtılırsa, oolong çayından alınan haz ve keyif artacaktır.

OOLONG ÇAYI İÇİNDEKİLER

Oolong çayı ürününün içeriği çay yapraklarından oluşmaktadır. Çay yapraklarının rengi türüne ve geçtiği işlemlere göre farklılık gösterebilir.  En çok bilinen oolong çayı türleri; Gaban oolong, ginseng oolong ve Milk oolong olarak sayılabilir. Her birinin ilginç ve sayılamayacak kadar çok yararları ve kendilerine özgü bir lezzetleri mevcuttur.  Bakır rengi deme sahip olan oolong çayında, oolong çay ağacının en büyük yapraklarından ve tomurcuklarından hasat edilen ürünler kullanılır. Oolong çayı içerisindeki uzun ömürlü yaprak ve tomurcuklar sayesinde kullanan kişiye yaklaşık olarak 7 kere daha çayı kullanma imkânı verir. Sipariş edilmesi durumunda Oolong çayı ürünü hiçbir şekilde dış etkenlerden etkilenmeden kapıya kadar teslim edilir.

OOLONG ÇAYI FAYDALARI NELERDİR?

Geleneksel oolong çayının faydaları asırlar boyunca dilden dile dolaşmaktadır. Oolong çayının mucizevi faydalarından başlıca şunlardır;
1-) Kalp hastalıkları ile mücadele eder ve kalp sağlığının devamlılığını sağlar.
2-) Kolesterolü minimum seviyede tutarak yükselmesini önler ve kolesterol düşürücü rol oynar.
3-) Yağ enzimlerini hapseden kimyasal yapısı ile kilo vermede yardımcı görev üstlenir.
4-) Toksinlerin vücuttan daha rahat uzaklaştırılmalarına sebep olur.
5-) Ağız ve diş temizliği için anti bakteriyel temizleyici niteliğindedir.
6-) Cilt esnekliği, cildi yenileyici özelliği ile cilde daha genç ve dinamik bir imaj verir.
7-) İyi kolesterolü yükseltir.
8-)Oolong çayı içildiği zaman zinde ve formda tutar.
9-) Antioksidan özelliği ile bilinen oolong çayı, kanser hücrelerine saldırarak, kanser hücrelerinin gelişimini durdurur, geriletir.

OOLONG ÇAYI YAN ETKİLERİ/ZARARLARI NELERDİR?
İlaç olarak kullandığımız ürünlerin bile fazla ya da yanlış kullanımında yan etkiler görülebilirken, sınırsız fayda ile dolu olan oolong çayın da herkeste görülmemek ile birlikte bazı yan etkileri olabilir. Oolong çayının bazı yan etkileri veya zararları şunlardır;
-Oolong çayının içerdiği kafein, eğer doğru miktarda alındığında zinde ve dinç hissettirirken, fazla alımında uykusuzluk, sinirlilik gibi etkiler gözükebilir.
-Gebelik ve emzirme dönemindeki kadın kullanıcıların bebeğin sağlığı açısından bu dönemler içinde oolong çayı kullanmamaları büyük bir önem ile rica olunur.
-Oolong çayın yararlarından biri olan idrar söktürme özelliği de oolong çayının fazla kullanılması ile yarardan çok zarar ve yan etkiye dönüşebilir.
-Devamlı ilaç kullanım durumu olan kullanıcıların oolong çayını tüketmeden önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

 

OOLONG ÇAYI ORJİNALLİĞİNİ NASIL ANLARIM?

Oolong çayı da maalesef diğer internette satılan tüm ürünler gibi, dolandırıcı ve kötü niyetli insanların kullanıcıları kandırmasına neden olabilen ürünler arasındadır. Ama oolong çayının orijinal olup olmadığını anlamak için kolay ve pratik önlemler ve bu üreticinin koyduğu bu önlemleri tanımanın yolları vardır. Oolong çayı için şu tarz orijinallik izleri aranmalıdır;
-Site üzerinde oolong çayının hologram işlemesi ve harf ve kodlardan oluşan bir kod sistemi mevcuttur. (Örnek; op8Hno) Oolong ürününün barkod orijinalliği, sitedeki barkod tanıtma sistemi ile teyit edilebilir.
-Lazer demetalizasyon teknolojisinin kullanıldığı seri numaranın kontrolü
Oolong çayı ürününde bu tarz işaretler göze çarpıyor ise ürünün gönül rahatlığı ile kullanımında hiçbir sakınca yoktur.

OOLONG ÇAYI HEMEN SİPARİŞ VER
Oolong çayının siparişi için kullanılan resmî sitesi, 7/24 yardım çağrı hattı, çeşitli sürpriz fırsatlar ve çeşitli imkanlar ile kullanıcıya oolong çayı tadında eşsiz bir deneyim sağlamak için tasarlanmıştır. Oolong çayını sipariş etmek kolaydır ve gereksiz formalitelerle uğraştırmaz. Çevresel ve iklim koşullarından dolayı kargonun etkilenmemesi, kullanıcının oolong çayından aldığı hazzın azalmaması için bütün detaylar ince ve planlı olarak düşünülmüştür.  Oolong çayı ile birlikte gelen avantaj ve desteğe ulaşmak hiç de zor değildir. Oolong çayına ulaşmak için tek yapılması gereken resmi site aracılığı ile iletişim kurarak ve alınmak istenilen oolong çayı miktarı seçilerek, siparişin belirtilmesidir. Geriye sadece oolong çayının keyfini çıkarmak kalır.

 

Oolong – Nurs Oolong çayOolong.web.tr – Nurs Oolong çay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • Fatih T*
  • Oologcayi zayiflatiyormu orijinal ürünse 2 adet alacağım