Pohli Krem Ürün Görseli

Sivilcelerden nasıl kurtulurum?

Beyazkan nedir?

Yağ bezleri sebum adı verilen doğal yağları cildin yüzeyine salınır. Bu, pilosebaceous birimler (PSU’lar) olarak adlandırılan gözenek yapılarında görülür. PSU’lar yüzünde, göğüslerinde ve sırtlarında en yaygındır; bunların hepsi akne oluşabilecek yerlerdir.

Sebum, saç ve deri hücreleri saç follikülünde bir tıkaç oluşturduğunda beyaz bir tüy oluşur ve PSU tıkanmış olur.

Cildin dış tabakasında veya epidermisinde yaşayan bakteri tıkanmış gözene çekilir ve büyümeye başlar. Bakterilerin varlığı, iltihaplanmaya neden olan bağışıklık hücrelerini gözene çekmektedir .

Genişletilmiş folikül cildin yüzeyinin altında kalırsa, beyaz kafalı yükseltilmiş bir beyaz yumru gibi görünür.

Sivilce için çözümlü 10 tedavi yöntemi

Çoğu cildin güneşe daha duyarlı olmasını sağladığı için beyaz küreler için evde bakım yapmaya çalışırken güneş kremi en az 15 SPF ile giymek önemlidir.

1. Yüz buharı

Deriyi buhara maruz bırakmak tıkanmış gözenekleri açmaya teşvik eder.

Beyaz kafalılardan etkilenen bir kişi, biraz su kaynatmayı, bir kap içine koymayı ve sonra vücudun etkilenen bölgesini kasede tutmayı deneyebilir.

Baş ve boyun bölgesi söz konusu olduğunda, buharları üst gövdesine konsantre etmek için başlarına bir havlu koyarak bir buhar çadırı oluşturabilirler.

2. Elma sirkesi

Elma sirkesi çok asidiktir ve gözenekleri kuruması ve küçültme yeteneğine sahip bir büzücü olarak kabul edilir. Elma sirkesi iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur ve antibakteriyel ve anti-mikrobik özelliklere sahiptir.

8 gram (oz) ılık su ile karıştırılmış elma sirkesi 2 çorba kaşığı doğrudan etkilenen cilde uygulanabilir ve 20 dakika boyunca bırakılabilir. Yüz yıkandığında bu rutin tekrarlanabilir.

3. Limon suyu

Limon suyu da asidiktir ve cildi kurutmaya ve fazla yağ emmeye çalışır. Aynı zamanda antibakteriyel bileşikler içerir ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Limon suyu, seyreltilmemiş olarak veya eşit miktarda su ile seyreltilerek kullanılabilir. Her iki durumda da, bir pamuklu bez veya parmak kullanarak vücudun etkilenen alanına doğrudan uygulanabilir ve 20 dakika boyunca bırakılabilir.

4. Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı hem anti-inflamatuar hem de antimikrobiyal olarak bilinir. Birçok yüz temizleyici, yıkama makinesi ve tonerler, çay ağacı özütü içerir.

Saf çay ağacı yağı özütü çoğu ilaç deposunda satın alınabilir ve temiz parmak veya pamuklu bir bezle doğrudan etkilenen cilde uygulanabilir.

5. Bal

Tatlım güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Yapışkan, kalın kalitesini de gözenekleri smothing anlamına gelir ve derinin içine sızmaya izin yerinde kalır.

Bir çorba kaşığı bal mikrodalgada 15 saniye ısıtılarak veya hafifçe ısınana kadar kullanılabilir. Cilt temizlendikten sonra, ısıtılmış bal doğrudan uygulanabilir ve 15 dakika bekletilir.

Bu rutin, gereken sıklıkta tekrarlanabilir.

6. Cadı elması

Cadı elması, cilt hücrelerine ve gözeneklerin küçülmesine neden olan astringents veya bileşikler içerir, bu yüzden enfeksiyonu sınırlar. Gözenekler sıkıldığında, sıkışan maddeler yüzeye itilebilir ve dışarı atılabilir.

Witch hazelinin iltihabı azalttığı ve fazla yağları kaldıracağı da bilinir.

Cadı elması genellikle yüz veya vücut yıkar ve tonerlerde bulunur. Aynı zamanda sıkılaştırıcı olarak satın alınabilir ve temiz bir parmak veya pamuklu bir bez kullanarak cilde uygulanabilir.

Büzücülerin tahrişe ve kuruluğa neden olduğu bilinmektedir, bu nedenle cadı el falan ürünleri sadece günde bir kez ve daha sıklıkla yalnızca gerekirse kullanılırsa en iyisidir.

7. Salisilik asit

Benzer şekilde cadı elması, salisilik asit bir büzücüdür. Bu, yağ üretiminin azalmasına ve tıkanmış gözeneklerin içindeki malzemenin yüzeye doğru itilmesine yardımcı olabilir.

Salisilik asit ayrıca cildi kurur, aşırı yağları ıslatır ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olur.

Salisilik asit birçok yüz ve vücut yıkama ve kremlerinde diğer anti-sivilce bileşikleriyle birlikte bulunabilir.

Bu tahrişe ve kuruluğa neden olabileceği için, tedaviyi günde bir kez başlatarak başlamak ve gerekirse yavaş yavaş günde üç defa artırmak en iyisidir.

8. Benzoil peroksit

Benzoil peroksit, güçlü anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve iltihaplanmayı azaltabilir. Aşırı yağların kurumasına da yardımcı olabilir.

Benzoil peroksit birçok yüz ve vücut yıkamada, tonerlerde, kremlerde ve spot tedavilerde bulunur.

Kuruluk ve tahrişe neden olabileceğinden, insanlar sadece% 2 benzoil peroksit içeren ürünlerle başlamalı ve günde bir kez kullanmalıdır. Kullanım konsantrasyonu ve sıklığı zamanla artabilir.

Benzoil peroksit kumaşı ağartabilir, bu yüzden onu içeren maddeleri kullanırken insanlar daha sonra ellerini iyice yıkamalıdır. Yüz üzerinde kullanıldığında, insanlar uykuya geçmeden yastıklarını bir havlu ile örtmek için yararlı olabilir.

9. A vitamini ve hafif retinoid kremleri

VitaminA, cildin gelişimine yardımcı olur, iltihaplanmayı azaltır ve güçlü bir antioksidandır . Birçok yüz kremi ve yıkanığı A vitamini içerir . Ayrıca saf bir yağ olarak satın alınabilir ve doğrudan cilde uygulanır.

Retinoid kremler daha güçlü A vitamini içerir. Tadiftin üzerinde adapalen gibi hafif retinoid kremleri bulunur. Bu kremler tüm yüze uygulanmalıdır.

Bir kişi günde bir kez tedavileri artırmadan önce bir hafta boyunca her ikinci gecede tedaviyi kullanmaya başlayabilir.

Retinoidler cildi güneşe karşı çok hassastır, bu nedenle gündüz saatleri yerine yatmadan önce ürünü kullanmak en güvenli olabilir.

10. Alfa hidroksi asit (AHA)

Alfa hidroksi asitler (AHA), ölü cilt hücrelerinin dökülmesi ve gözeneklerin içine kapanma şansının azaltılması yoluyla pul pul dökülmeye yardımcı olur.

Konsantrasyonları yüzde 10’un altındaki ürünler genelde haftada iki ila üç kez kullanmak için naziktir. Bu tedavi kronik veya akut sivilce, güneş hasarı veya yağlı cilt olan insanlar tarafından her zaman iyi tolere edilmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (2 )

  • Sinan A*
  • Benim yöntemim sivilcenin giderilmesi için pohli krem 4. uygulamadan sonra gözle görülür şekilde azalma mevcut
  • sevil ş
  • yılalrdır geçmeyen sivilcelerim ile başa çıkmanın yolunu bulduğum için sevinçliyim. pohli krem sağolsun sıkıntılarımı aştım..